Nabíječky autobaterií Nabíječky s podporou startu Startovací vozíky a startovací zdroje Startovací kabely Testery na autobaterie Svářečky CO2 (MIG-MAG) ANALOGOVÉ Svářečky v ochranné atmosféře DIGITÁLNÍ Svářecí invertory Svářecí invertory TIG Trafosvářečky Invertory CO2 MIG-TIG-MMA Motoinvertory Plazmové řezačky Bodovací svářečky Spotřební materiál - náhradní díly Svářecí kukly Svářecí dráty Svařecí elektrody Svářecí kabely Elektronika Přepínače proudu Redukční ventily Hořáky MIG-MAG Hořáky TIG Plazma - náhradní díly Separační sprej Kontaktní trubičky Plynové trysky Držák kont.trubičky Plynové ventily hořáků Kladky posuvu drátu Podavače drátu Vedení drátu Ostatní O značce Telwin

Telwin je jeden z nejvýznamnějších světových výrobců svářecí a nabíjecí techniky. Počátky firmy sahají až do roku 1963. Tento italský výrobce je držitelem certifikátu kvality ISO 9001. S technikou Telwin získáte moderní výrobek vysoké technické úrovně a vysoké kvality.Všechny stroje vyhovují evropské direktivě 2004/40/EC pojednávající o vlivu elektromagnetického záření na pracovníky. Na pracovišti, kde se používají svářečky Telwin se tedy nemusí dodatečně měřit intenzita elelektromagnetického záření s ohledem na hygienu práce. Svářecí technika firmy Telwin dává záruku shody právě s direktivou 2004/40/EC.

Zde naleznete propagační video výrobce: http://www.youtube.com/watch?v=eCV3mR_5LwMNabíjecí a startovací zdroje

Všechny nabízené nabíječky jsou vhodné pro nabíjení kyselých olověných akumulátorů (běžná autobaterie), některé modely umožňují i nabíjení gelových nebo stříbrných akumulátorů (to je vždy uvedeno v popisu nabíječky). V popisu je také uváděno, pro jakou kapacitu akumulátoru jsou nabíječky vhodné. Kapacita akumulátoru by měla být na akumulátoru vyznačená (např. 50Ah).

Některé nabíječky mají i funkci startovacího zdroje, to znamená, že při vybití akumulátoru je možno start podpořit připojením nabíječky. Zde je třeba upozornit na použití u vozidel a strojů s citlivou elektronikou. U takových vozidel musíme vybrat elektronicky řízenou nabíječku, která zajistí to, že při pomocném startu nedojde k poškození některého elektronického systému. Mohlo by dojít k rozsvícení kontrolek ABS, SRS a podobně. Vhodné stroje jsou např. Digitrony nebo Startronic, ostatní nabíječky s podporu startu jsou vhodné pro vozidla bez citlivé elektroniky.

Startovací zdroje a vozíky slouží k podpoře startu tam, kde je start obtížný z důvodu horšího stavu akumulátoru nebo v mrazech a podobně. Základní rozdělení startovacích zdrojů je na zdroje s vnitřním akumulátorem a zdroje bez akumulátoru (provoz jen ze sítě 230V). Pro start moderních vozidel je ideální startovací zdroj s vnitřním akumulátorem. Takový zdroj je šetrný k elektronice vozidla a nehrozí žádné poškození.Svařovací metody a plasma

MAG – Metal Active Gas
Metoda svařování v ochranné atmosféře (většinou CO2). Metoda je vhodná pro svařování oceli. Svařování tenčího materiálu cca do 5mm, dle typu stroje. MAG se většinou využívá při opravách karoserií vozidel, svařování plechů a profilů. Metoda MAG není příliš náročná a nevyžaduje dlouhou praxi.

MIG – Metal Inert Gas
Metoda svařování v ochranné atmosféře (argon, helium nebo směsný plyn). Metoda je vhodná pro svařování hliníku a jeho slitin, mědi a mosazi. Svařování tenčího materiálu cca do 5mm, dle typu stroje. MIG se využívá převážně ke svařování plechů a profilů.

MMA – Manual Metal Arc
Metoda svařování elektrickým obloukem s použitím obalovaných elektrod. Metoda je vhodná pro svařování ocelí a litiny. Svařování silnějších materiálů, nevhodné pro tenké plechy.

TIG – Tungsten Inert Gas
Metoda svařování elektrickým obloukem s neroztavitelnou elektrodou (většinou z wolframu nebo jeho slitiny) v ochranné atmosféře inertního plynu (argon, helium nebo směsný plyn). Při svařování se přídavek materiálu získává z tyče, která se manuálně vsouvá do hořícího oblouku. Tyč je většinou ze stejného materiálu jaký se svařuje. Metoda TIG umožňuje svařovat velkou škálu materiálů (oceli, hliník, měď, mosaz, titan, slitiny hořčíku a podobně), sváry jsou přesné s pěkným vzhledem.

Plasma
Plasma umožňuje řezání všech elektricky vodivých kovů, výhodou je tenký poměrně čistý řez. Práce s plasmovou řezačkou je nenáročná. Řeže se tenkým paprskem ionizovaného plynu (stlačený vzduch nebo směsný inertní plyn). Teplota plasmy dosahuje až 25000 stupňů Celsia.
Copyright © 2010